Konec zoufalému hledání zaběhnutého zvířete

Pokud jste již hledali ztraceného psa, zaběhnutého koně či jiného domácího mazlíčka, víte, co takováto nepříjemná událost obnáší. V dané chvíli není čas polemizovat, zda chovatel učinil nezbytná opatření proti útěku zvířete či příčinu útěku bylo možné předvídat, ale zvíře co nejrychleji a nepřesněji lokalizovat.

Za účelem sledování a lokalizace domácích či hospodářských zvířat existuje vícero technologií, ale právě představené zařízení Curb od Vodafonu stojí za pozornost díky ojedinělému spojení 4 trasovacích technologií.

Opravdu malý lokátor

Curb váží jen 30 gramů a svým tvarem připomíná větší knoflík od kabátu (průměr 4 cm, tloušťka 1,5 cm). Polohu zvířete, které má „tento knoflík“ umístěný na obojku či ohlávce, umí udat  nejen s pomocí technologií Bluetooth nebo Wi-fi, které využívají zařízení jako AirTag či Samsung SmartTag, ale díky zabudované SIM kartě i s využitím GPS a mobilních sítí. Právě kombinace všech technologií v takto malém zařízení, které funguje na baterii až 7 dní, je na trhu ojedinělá a pomáhá předejít tomu, aby se lokátor dostal do „hluchého místa“ bez signálu.

Malý lokátor, který je možné jednoduše přichytit pomocí plastového klipu na vhodné místo, je navíc odolný proti prachu i vodě. Stupeň krytí IP67 značí, že ho z provozu nevyřadí ani náruživý plavec, jako třeba portugalský vodní pes.

Kde se zvíře s lokátorem nachází, zjistí jeho chovatel velmi jednoduše prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu a je jedno, za má iPhone nebo Android. V aplikaci je možné také vyznačit prostor, kde má zvíře pobývat. Pokud se dostane mimo označení území, ať je to zahrada, výběh či pastvina, chovatel je bezprostředně upozorněn.

Zajímavá je nejen kombinace použitých technologií, ale i cena. Vodafone Curb lze pořídit za 1177 korun. Za připojení zabudované SIM se pak platí 69 korun měsíčně. Zabudovaná SIM karta přitom funguje nejen v síti Vodafone na území České republiky, ale také bez dalších poplatků v rámci roamingové zóny 1 (zahrnuje země Evropské unie, Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Velkou Británii).

Zdroj:

Tiskové zprávy: Konec zoufalému hledání: Zařízení Curb od Vodafonu vypátrá zatoulaného psa i ztracené věci [online]. Praha: Vodafone Český republika a.s. [cit. 2022-01-24]. Dostupné z: https://www.vodafone.cz/nejen-pro-media/tiskove-zpravy/konec-zoufalemu-hledani-zarizeni-curb-od-vodafonu-/

24/01/2022

Autor: Bc. Ondřej Cvejn
Kategorie: Psi a kočky

Poradna

Ptáte se...

  • Co je považováno za týrání zvířat?
  • Je možné doma chovat medvěda?
  • Za jakých podmínek mohu pohřbít psa nebo jiné domácí zvíře na zahradě?
  • Kdo a při jakém počtu musí oznamovat chov psů?
  • Jsou stanoveny nějaké podmínky pro převoz koně?
  • Našel jsem zraněnou srnku, mohu si ji nechat na zahradě?

Více

Partneři a sponzoři